Kaniony nad jeziorem Garda

Okolice północnego wybrzeża jeziora Garda to rejon znany osobom, uprawiającym najróżniejsze sporty. Wszyscy wspinacze kojarzą miasteczko Arco, będące chyba najbardziej znanym centrum wspinaczkowym Włoch. Windsurferzy znają Riva del Garda, a górscy kolarze, jako najbardziej mobilni – obie te miejscowości i jeszcze kilka innych. Przechadzając się po deptaku w Arco można odnieść wrażenie, że jest się w stolicy sportów górskich (w stylu nieco innym niż zakopiański). Co prawda sklepów sportowych jest równie wiele jak na Krupówkach, ale za to turyści wyglądają jakby dopiero co wrócili z gór: na rowerach, z biegania , lub ze wspinaczki.  Co ciekawe: oni rzeczywiście to robią!

Co ciekawe dla nas,  to rzucające się w oczy reklamy agencji, organizujących wycieczki do kanionów. A na zdjęciach: beztroskie rodziny, radośnie podtapiane przez malownicze wodospady.

W okolicach jeziora Garda i nieco mniejszego jeziora Ledro byliśmy w czerwcu 2014r. Trzon naszego składu stanowił „walerkowóz” wypełniony oprócz gospodarzy, czyli Bogdana i Olgi, również osobami z SDG, czyli: Moniką Badurską, Krzyśkiem Jakucym, Marcinem Sokołowskim i mną. W kanionach  dołączała do nas grupa z AKG: Gosia Multan, Jacek Dajda, Tomek Baster i Rysiu Pawłowski. Niekiedy, spotykaliśmy jeszcze liczną grupę z TSK. Słowem tamtejsze kaniony przeżywały polskie oblężenie.

W galerii znajdują się najciekawsze ujęcia z przejść kanionów w tym rejonie oraz zdjęcia z kanionu Margerita, który znajduje się koło Bolzano.

A jakby zdjęć było mało, to jest jeszcze film.


 

Tekst: Grzegorz Badurski

Zdjęcia: Monika Badurska, Grzegorz Badurski


Dodaj komentarz