Linki

Polskie strony kanioningowe

kaniony.pl – strona prowadzona przez Marcina Sikorę i Michała Smotera ze Speleoklubu Bielsko-Biała.  Informacje na temat praktycznych zagadnień kanioningowych, ze szczególnym naciskiem na kwestie bezpieczeństwa. Ciekawe opisy rejonów i galerie zdjęć. Niestety, strona od kilku lat się nie rozwija.

v7a7.pl – strona Olka Dobrzańskiego. Podejście typowo praktyczne. Informacje na temat sprzętu i technik.

canyoning.wroclaw.pl – (nieaktywna) strona Artura Wiesława Śmigielskiego i Sebastiana Kalisza ze Speleoclubu Wrocław. Zawiera filmy, relacje, informacje na temat technik i sprzętu, a także plany techniczne i opisy dojść do wybranych kanionów.

kanioning.pl – prawdopodobnie pierwsza polska strona o kanioningu. Już nie rozwijana.

lkedzierski.com – blog podróżniczy Łukasza Kędzierskiego. Kilka artykułów poświęconych jest jego kanioningowym eskapadom. Łukasz jest podróżnikiem, a także grotołazem, członkiem Speleoclubu Wrocław.

blog.kwark.pl – blog o górach prowadzony przez Kasię Nizinkiewicz. Znajduje się tam również kilka artykułów dotyczących  naszego tematu.


 Najciekawsze strony obcojęzyczne 

descente-canyon.com – Źródło inspiracji dla wielu wyjazdów. Zawiera olbrzymią bazę wiedzy na temat kanionów (prawie 3500 obiektów) oraz interaktywną mapę świata z oznaczeniem ich lokalizacji. Oprócz tego aktualne informacje o warunkach i ruchu kanioningowym. Niestety, tylko po francusku.

CanyoningWiki – Równie dobra kanioningowa baza danych. Prowadzona przez austriaków. Interaktywna świata, dobre opisy, mapki, fotogalerie. Niektóre rejony świata (np Bliski Wschód) są dużo lepiej opracowane niż w descente-canyon. Język niemiecki.

RopeWiki – publiczne repozytorium informacji o kanionach, jaskiniach i wycieczkach z użyciem liny. Pomocne mapy z zaznaczonym przebiegiem tras. Duża baza informacji o obiektach w Stanach Zjednoczonych, Europie, Nowej Zelandii. Język angielski.

Associacione Italiana Canyoning – strona włoskiej federacji kanioningowej. Dla tych, którzy znają język włoski. Federacja co roku organizuje międzynarodowe spotkania kanioningowe w wybranym rejonie Włoch. Na tych spotkaniach zawsze pojawiają się uczestnicy z Polski.

ICOpro – strona międzynarodowej organizacji kanionioningowej, zajmującej się szkoleniem do działalności samodzielnej i komercyjnej. Posiada centra na całym świecie i  bardzo rozbudowany system szkoleniowy oparty na schematach szkoleń nurkowych. Języki: angielski i francuski.

Canyon Magazine – niezależna strona o kanioningu, powstała w 2015 w Japonii. Ciekawe artykuły, świetne zdjęcia. Eksploracja w różnych rejonach świata, kaniony Japonii. Język angielski i japoński.

KiwiCanyons – kanioning w Nowej Zelandii. Język angielski.

Iran Canyon – kanioning w Iranie. Język irański i angielski

Nepal Canyoning Association – oficjalna strona organizacji kanioningowej w Nepalu. Język angielski.

Climbing 7 – kanioning, wspinaczka, treking w Omanie, Emiratach Arabskich, Jordanii, Katalonii, Sierra de Guara. Język francuski.

Dodaj komentarz