Recenzja fotoobrazu Saal-Digital

Było już coś o fotoksiążce, to teraz o kolejnym produkcie. Przyszedł czas zobaczyć jak zdjęcia zaprezentują się w dużym formacie. Fotoobraz od Saal Digital.

To nasza druga próba z produktami Saal Digital. Po świetnej fotoksiążce tym razem -fotoobraz. I tym razem, też się nie zawiedliśmy. Bardzo wysoka jakość, krótki czas produkcji – nie ma się do czego przyczepić. Obraz przygotowuje się w aplikacji, którą można pobrać ze strony producenta. Jest łatwa w obsłudze. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Wybraliśmy druk na szkle akrylowym. Zdjęcie znajduje się pod pięciomilimetrową warstwą pleksi. Wygląda to bardzo dobrze, daje lekkie wrażenie głębi. Ma tylko jedną wadę: odbija światło jak lustro. Dlatego przy ciemnych barwach zdjęcia, nie można powiesić go w każdym miejscu. Na przyszłość wybrałbym chyba druk na płycie pcv. Obraz jest znacznie tańszy i być może nie odbija tak mocno światła.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Odwzorowanie kolorów okazało się niedokładnie takie jak na monitorze. To kolejna nauczka: monitor trzeba najpierw skalibrować (u producenta można zamówić darmowy wzornik i porównać go z testowym zdjęciem).

Mimo tych kilku błędów, obraz prezentuje się świetnie. Już wisi na ścianie.

Na zdjęciu Rudi skacze w kanionie Lodrino, w tle: wodospad The Tube. Zdjęcie jest autorstwa Moniki. Wymiary: 40×60.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

Jeden komentarz

  • Michał

    Nadruk na folii matowej naklejonej na spienione PCV w kolorze czarnym; dla dodania głębi w technice passe-partout – nic więcej nie trzeba…

Dodaj komentarz