O nas

Kanioning można najkrócej opisać jako wędrówkę z biegiem górskiego strumienia. Rzeka, wypłukując w skale głęboki wąwóz meandruje, rzeźbi w ścianach niezwykłe formy, spada kaskadami, pieni się w przewężeniach i uspokaja w głębokich, szmaragdowych jeziorach. To ukryty świat, dostępny dla kogoś, kto odważy się do niego wejść i ściągnąć za sobą linę.

Odbiór tej działalności przez osoby spoza środowiska jest bardzo różny : od pobłażliwego przekonania, że to nic więcej jak zabawa; wycieczka z elementami zjazdów po linie, aż po wniosek, że to sport dla ludzi pozbawionych instynktu samozachowawczego.

Zapraszamy do zwiedzenia naszej strony, do przeczytania relacji, obejrzenia zdjęć i filmów. Na tej podstawie sami będziecie mogli wymyślić własną definicję kanioningu.

Dla nas to po prostu: Niezwykle Emocjonująca Turystyka. Kanioning NET !

Jesteśmy gospodarzami tej strony. Do współpracy zaprosiliśmy naszych przyjaciół, z którymi wspólnie podróżujemy. Każda z osób wnosi do zespołu coś wyjątkowego: doświadczenie, umiejętności, zaangażowanie, poczucie humoru. Kanioning to sport zespołowy.

Grzegorz i Monika

Nie prowadzimy działalności komercyjnej. Kanioning jest dla nas wyłącznie zabawą i pasją.


Kontakt

We wszelkich sprawach związanych z kanioningiem i ze stroną proszę pisać na adres: docent@kanioning.net.


Prawa autorskie

Wszystkie prezentowane na naszym blogu teksty, zdjęcia i filmy  są własnością ich autorów. Wyrażamy zgodę na cytowanie i powoływanie się na materiały opublikowane,  pod warunkiem, że nie będą one wykorzystywane do celów komercyjnych oraz zostanie podane nazwisko autora i nazwa strony jako źródło pochodzenia.  Kwestia praw autorskich do muzyki wykorzystanej w filmach opisana jest tutaj.

Grzegorz BadurskiGrzegorz Badurski (Docent)

Pomysłodawca i założyciel strony. Grotołaz, instruktor taternictwa jaskiniowego, od niemal 25 lat związany ze Speleoklubem Dąbrowa Górnicza. Brał udział w licznych wyprawach sportowych i eksploracyjnych m.in. w Alpach Julijskich, Apuańskich, Dolomitach Fliulijskich, Pirenejach i Apeninach. Kanioning uprawia od 2010 roku. Domorosły reżyser i montażysta filmów kanioningowych.

 

 

 

 


Monika

Monika Badurska

Wparcie techniczne i merytoryczne strony. Najlepszy operator kamery w kanionie. Grotołaz. Od 1998 r działa w Speleoklubie Dąbrowa Górnicza. Pierwszy recenzent i krytyk filmów kanioningowych. Uwielbia narciarstwo i krewetki. Kanioning uprawia od 2010 roku. Kanioningowe motto: Ładnie skacz, bo mi zepsujesz ujęcie!

 


Walerek

Bogusław Nizinkiewicz (Walerek, Bogdan)

Mieszka w Szczecinie, gdzie wraz z żoną założył i prowadzi firmę KWARK. Kajakarz górski od ponad 35 lat. Przez 20 lat był aktywnym członkiem Alpiner Kajak Club,  z siedzibą w Berlinie -międzynarodowego klubu zrzeszającego najlepszych kajakarzy świata. Kanioning uprawia od 1997 roku. Jest członkiem Szczecińskiego Klubu Wysokogórskiego.  Kanioningowe motto:  Nie sztuka skoczyć, sztuka zrobić tobogan!

 

 


Stachoo

Marek Jędrzejczak(Stahoo)

Współzałożyciel Speleoclubu Wrocław. Grotołaz, instruktor taternictwa jaskiniowego, od ponad 20 lat motor napędowy jaskiniowych wypraw ekploracyjnych do Picos de Europa w Hiszpanii. Na wyprawach ekspert od nawigacji. Do niedawna właściciel największego wora kanioningowego. Siła spokoju. Członek zespołu rockowego Chałos (harmonijka ustna i gitara). Kanioningowe motto:  Nie dorabiajmy do tego ideologii!

 

 

 


Joanna Jędrys (Rudi)Ruda

Uosobienie optymizmu, psuje najbardziej dramatyczne sceny filmowe, wynurzając się z największej kipieli z uśmiechem na ustach. W kanionach lubi skakać pierwsza. Grotołaz z Akademickiego Klubu Grotołazów w Krakowie. Kanioningowe motto: Jestem głodna!

 

 

 

 

 


Ola Tyrna Ola Tyrna

Niespokojny duch każdego wyjazdu. Dzięki swoim umiejętnościom lingwistycznym – ekspert  do spraw kontaktów z tubylcami. Prawie nigdy nie rozstaje się z aparatem.  Mimo, że od lat związana z Sekcją Taternictwa Jaskiniowego Klubu Wysokogórskiego Kraków, ponad jaskinie przedkłada wspinaczkę i wysokogórski trekking. Kanioningowe motto: Zróbmy wszystko!

 

 

 


 Michał Smoter218 kopia

Grotołaz związany ze Speleoklubem Bielsko Biała. Współtwórca jednej z pierwszych polskich stron poświęconych kanioningowi: kaniony.pl. Pasjonat fotografii, narciarstwa skiturowego i kolarstwa górskiego. Kanioning uprawia od wielu lat. Kanioningowe motto: Dycha?  To nie problem.

 

 

 

 


 

Zbyszek GrzelaZbyszekGrzelaGarapo1

Instruktor PZA. Od lat szkoli w Speleoclubie Wrocław. Stały eksplorator w Picos de Europa. Członek zespołu rockowego Chałos. Namiętnie fotografuje, nie tylko kaniony. Na wyjazdach wstaje przed świtem,  zwiedza okolicę albo po prostu idzie po bułki. Kanioningowe motto… Nie jest potrzebne – i tak jest bohaterem pieśni.